Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Giriş Yap

Masaj Salonu
AdSense Reklam Alanı

 

Amasya Mutluson

  • Liste: 5 Temmuz 2020 03:50
  • Bitiş Tarihi: Bu ilanın süresi bitti

Açıklama

AMASYA MUTLU SON YAPAN MASAJ SALONLARI VE MASÖZ BAYANLARI

 

Amasya Şifalı Su ve Hamamları

Amasya yapısında birçok tarihi mekânı bulunduruyor. Bunun yanı sıraysa pek çok tarihi hamam ve doğal şifalı sulara sahip. Sahip olduğu hamamları ve şifalı sularıyla hastalıktan mustarip pek çok insanın derdine deva oluyor. Özellikle romatizma, cilt hastalığı ve solunum hastalıklarına sahip insanlara tedavi olmaları konusunda yardımcı oluyor.

Bunlardan ilki Kumacık Hamamı. Amasya’nın en meşhur hamamı olan Kumacık Hamamı 1495 yılında inşa edilmiş. Mimarisi göz dolduran Kumacık Hamamı dönemin Kapıağası Ayasağa tarafından yaptırılmış. Moloz taş ve tuğla ile yapılan hamam günümüzde hala işlevsel halde ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Yıldız Hamamı ise köklü tarihe sahip diğer bir hamam. Dönemin Osmanlı Padişahı 2. Bayezid’in eşi Bülbül Hatun’un isteğiyle yapıldığı biliniyor. Ancak hamamın yapıldığı yerde Selçuklu Dönemi’nden kalma başka bir hamam olduğu ve Osmanlı Dönemi’nde yapılan hamamın bu Selçuklu hamamının üstüne inşa edildiği düşünülüyor. Amasya’da mutlaka görülmesi gereken tam anlamıyla mimarlık harikası olan hamamlardan bir tanesi.

Aynı zamanda pek çok kaplıcaya da ev sahipliği yapıyor Amasya. Bunlardan biriyse Terziköy Kaplıcaları. Ülkemizde bulunan termal turizm otelleri arasında büyük yere sahip olan Terziköy Kaplıcaları kurulu olduğu yeşil alan üzerinde kaçırılmayacak tatil fırsatı sunarken her odasında sahip olduğu şifalı sularla konforu yaşatıyor. Pek çok hastalığa şifa olan termal suları ve konforlu odalarıyla en çok tercih edilen yerlerden biri.

Anahtar: amasya masaj, amasya masaj salonu, amasya mutlu son masöz, amasya masöz bayan, amasya evde masaj,Göynücek mutluson,Gümüşhacıköy mutluson,Hamamözü mutluson,Merzifon mutluson,Suluova mutluson,Taşova mutluson,

Listing ID: 9145efe80c330214

Report problem

Processing your request, Please wait....

Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapın.