Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Giriş Yap

Masaj Salonu
AdSense Reklam Alanı

 

Ankara Mutluson

  • Liste: 4 Temmuz 2020 04:26
  • Bitiş Tarihi: Bu ilanın süresi bitti

Açıklama

ANKARA MUTLUSON MASAJ SALONLARI LİSTESİ

 

Ankara Şifalı Suları ve Tarihi Hamamları

Ankara sadece Cumhuriyet tarihi açısından sahip olduğu önemle bilinse de aynı zamanda ülkemizin şifalı su kaynakları başında geliyor. Her yıl on binlerce yerli ve yabancı turistin şifa bulmak amacıyla ziyaret ettiği Ankara’nın farklı ilçelerinden şifalı su kaynakları bulunuyor. Bunlardan en bilineni Beypazarı olsa da Haymana, Ayaş ve Kızılcahamam da şifalı su kaynaklarının bulunduğu yerlerden birkaçı.

Beypazarı’nda bulunan şifalı sular barındırdığı çeşitli minerallerle birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor. Bunlardan bazıları kalp rahatsızlıkları, solunum hastalıkları olarak biliniyor. Bunun yanı sıra hipertansiyon rahatsızlığına sahip bireylere de iyi geldiği biliniyor. Beypazarı sadece şifalı sularıyla değil aynı zamanda maden suyuyla da ünlü. Ülkemizin maden suyu ihtiyacının büyük çoğunluğu Beypazarı’ndan karşılanıyor.

Ayaş bölgesinde çıkarılan şifalı sularınsa yine pek çok rahatsızlığa faydası bulunuyor. Safra kesesi ve böbrekte bulunan taşların düşürülmesinde, yine safra kesesi ve karaciğer gibi organların çalışmasını düzenler, kabızlığı önleyici etki gösterir ve bunun yanı sıra tedavi edici özellikte gösterir, idrar yolları iltihaplarının geçirilmesine yardımcı olur. Bu ve daha pek çok etkisinin olmasının yanı sıra Ayaş ve Beypazarı aynı zamanda köklü bir tarihe de sahiptir. Yeni yapılmakta olan kazılarla Roma döneminden kalma kalıntılara rastlanmıştır.

Ankara’da şifalı suların yanı sıra köklü tarihe sahip hamamları da bulunuyor. Bunlardan en bilineniyse Eynebey Hamamı. 1400’lü yıllara dayanan geçmişiyle hem tarihi bir mimarlık harikası hem de ailecek ziyaret edip vakit geçirebileceğiniz konforlu bir hamam.

Anahtar: ankara mutlu son masaj, ankara masaj salonu, ankara masöz, ankara evde masaj, mutluson masaj salonları, ankara partner, Akyurt mutluson, Altındağ mutluson, Ayaş mutluson, Balâ mutluson, Beypazarı mutluson, Çamlıdere mutluson, Çankaya mutluson, Çubuk mutluson, Elmadağ mutluson, Etimesgut mutluson, Evren mutluson, Gölbaşı mutluson, Güdül mutluson, Haymana mutluson, Kahramankazan mutluson, Kalecik mutluson, Keçiören mutluson, Kızılcahamam mutluson, Mamak mutluson, Nallıhan mutluson, Polatlı mutluson, Pursaklar mutluson, Sincan, Şereflikoçhisar mutluson, Yenimahalle mutluson,

Listing ID: 1535efe893681916

Report problem

Processing your request, Please wait....

Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapın.