Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Giriş Yap

Masaj Salonu
AdSense Reklam Alanı

 

Çorum Spa Masaj Salonları

  • Liste: 16 Mayıs 2017 00:14
  • Bitiş Tarihi: Bu ilanın süresi bitti
Çorum Spa Masaj Salonları - Görsel1Çorum Spa Masaj Salonları - Görsel2Çorum Spa Masaj Salonları - Görsel3Çorum Spa Masaj Salonları - Görsel4Çorum Spa Masaj Salonları - Görsel5Çorum Spa Masaj Salonları - Görsel6Çorum Spa Masaj Salonları - Görsel7Çorum Spa Masaj Salonları - Görsel8

Açıklama

ÇORUM SPA HAMAM MASAJ SAUNA TERMAL SALONLARI

 

Çorum’da güzellik merkezlerimiz arasında sizlerde, en değerli olan vaktiniz rahatlamak ve güzel bir terappi eşliğinde her türlü sinir ve stresten uzaklaşarak adeta yeni doğmuş gibi bir ana kavuşmanın yanı sıra, oldukça özel zamanlar geçirmek isterseniz Aileniz veya sevdikleriniz ile birlikte sizler için hazırladığımız Çorum masaj salonları arasında hamam sauna yada duş gibi özellikleri olan tesislerimizde konaklama imkanına sahip olabilirsiniz.  En özel aile boyu masaj hizmetlerinde sizlerde dilediğiniz zamanlarda evde masaj keyifinden faydalanmak adına çok rahat bir şekilde sayfamızda ki Çankırılı elit beylere ve bayanlara özel olarak hazırlanan güzide Çorum Masöz Bayan modellerimiz veya Masör Beyler ile adeta sizlere muhteşem bir masaj hizmeti sunmak adına, sertifikalı olarak ve son derece deneyimli personellerimizdir.

 

Çorum Masaj Spa Sauna Salonları arasında sizler için hazırlanan özel bölümlerde her zaman rahatlıkla sizlerde eşleriniz genel olarak karı kocalar ve çocukları için hazırladığımız son derece özel ve güvenilir SPA odalarında sizlerde her türlü masaj imkanlarımızdan faydalanabilirsiniz. Çorum içerisinde yer alan, insanların da sürekli şifalı su kaynakları arasında, doğal mineral değeri oldukça yüksek olan ve Çorum’da en özel bir imkan tanıyan halk günlerinin de hamam esnasında ki fiyat konuları Çankırılı insanlarımız için extra bir avantajdır. Sıcak bu yaz mevsimlerinde sizlerde dilediğiniz zamanlarda Çorum escort bayan modellerimizin sizlere sunduğu büyüleyici bir masaj hizmeti ve sauna da ki en güzel termal hamam maceralarından da faydalanabileceğiniz güzel bir hizmet sayfamızda yer almaktadır.

 

Çorum Termal Otel, Çorum merkeze 2 kilometre uzaklıkta, Sıklık Ormanlarıyla iç içe konumuyla gerek iş gerek özel ziyaretleriniz için sizi evinizin konforuyla ağırlıyor. Güler yüzlü personelimiz ve memnuniyetin ön planda tutulduğu hizmet anlayışımızla konuklarımıza huzuru, kaliteyi ve güveni sunuyoruz.

Ziyaretlerinizde sizi rahat ettirebilmek için konforla tasarlanmış 45 adet family (frenchbed-geniş yatak), 17 adet standart, 2 adet suit ve 1 adet bedensel engelli odamızla hizmet veriyoruz.

Ferah odalarımızda 35 metrekareden 45 metrekareye kadar kullanım alanıyla rahat bir konaklama imkanı sunuyoruz.

Odalarımızın özellikleri:
Termal su
Minibar
Merkezi klima sistemi
Banyolarda fön makinesi
Küvet
Bornoz
Kablosuz internet (Ücretsiz)
Kablolu yayın
LCD TV
Sigara içilmeyen odalar ve kat
Uyandırma Servisi
Çelik kasa

Cemocc
Merkezimizin kuruluş amacı; sporun, egzersizin, sağlıklı beslenmenin, hafif yaşamanın, doğru tedavilerin önemini, günlük yaşamımıza etkisini sizlere aktarmaktır. Egzersiz, tedavi ve zayıflama gibi her türlü program kişiye özel olmalıdır. Bu da bizi diğer merkezlerden ayıran en önemli özelliğimiz. Merkezimizde her şeyin temeli sağlığa dayanmakta olup, tüm hizmetlerimiz alanında uzman doktor, diyetisyen, spor eğitmenleri tarafından uygulanmaktadır.

Sağlıklı yaşam ve beslenmeyi, sporu, yaşam şekli haline getirip merkezimizden mutlu ayrılmanız bizim en büyük misyonumuz.

Beslenme ve diyet bölümü hizmetlerimiz
Bireysel beslenme danışmanlığı
Kilo yönetimi
Hamilelik döneminde beslenme danışmanlığı
Ergenlik döneminde beslenme danışmanlığı
Sporcu beslenmesi danışmanlığı
Diyabette beslenme danışmanlığı
Kardiyovasküler hastalıklarda beslenme danışmanlığı
Sindirim sistemi hastalıklarında beslenme danışmanlığı
Kovitasyon
Fitnees center
Spinning

Suyumuzun İyi Geldiği Hastalıklar

İstanbul Üniversitesi Tıbbi Ekoloji ve Hidro-Klimatoloji Ana Bilim Dalı Başkanlığı laboratuarında analiz edilen Termal suyunun bikarbonatlı, tuzlu kalsiyumlu, hiper terminal, oligometalik, hipotobnik yapıda olduğu saptanmıştır.Termal suyunun kimyasal özelliklerine ve bu tür sularda yapılmış araştırmalara dayanarak aşağıda sıralanan hastalık grublarında lokal uygulamalar,lavajlar,içme kürleri, (aktif ve pasif egsersizlerle) tam ve yarım oturma banyoları uygulamaları şeklinde kullanılmasında yarar vardır.

Ağrı Giderici Ve Sedatif Etkili Suyun Kullanılacağı Hastalıklar Şunlardır.

» Müzmin romatizmal hastalıkları
» Kırık-Çıkık sonucu kaybedilen hareket gücünün açılması
» Kafa Travmaları sonucu gelişen Felçler(çocuk felci sonu)
» Sinir sistemi hastalıkları
» Değişen yüksek tansiyonlar ve kalb damar hastalıkları
» Ruhsal bozukluklar
» Bel fıtığı ve siyatik
» Hormonların düzensizliği
» Kadınlarda adet bozuklukları
» Yaşlılarda rahatlama
» Cilt hastalıkları
» Saç kepeğine karşı ve kozmetik amaçlı kullanımaktadır.

Şifalı suların birçok hastalığa derman olduğunu ifade eden Komisyon Başkanı İsmail Keşliktepe, Sungurlu’nun Manastır tepesinde bulunan içme suyunun bağırsak ve parazitlere, mide ve kabızlığa iyi geldiğinin söylendiğini belirterek, “Çevre ve ilçe köylerimizden gelen vatandaşlarımız yoğun bir şekilde bu suyu götürüp içmektedirler” dedi.
İskilip’e bağlı Yalak Kotçağız köyünde uyuz hastalıklarına iyi geldiği söylenen su bulunduğunu, Musallar köyünde ise böbrek taşı için iyi gelen içme suyu bulunduğunu kaydeden Keşliktepe,

Çorum’daki şifalı sularla ilgili şu bilgileri verdi:

“Alaca ilçemiz Çopraşık beldesine 2 km uzaklıkta şeker hastalığına iyi gelen içme suyu bulunmaktadır. Osmancık ilçemizde Sekibağı köyünde uyuz hastalığını iyileştiren su bulunmaktadır. İnal köyündeki suyun sarılık hastalığına iyi geldiği söylenmektedir. Bayat ilçesi Yoncalı köyünde yara ve çatlaklara iyi geldiği söylenen su bulunmaktadır. Dodurga ilçemizde Dalmaca mevkiinde uyuz hastalıklarına iyi gelen su bulunmaktadır. Uğurludağ ilçesinde çeşitli yaralar ve pişiklere iyi gelen şifalı su bulunmaktadır. Oğuzlar ilçesi Anaklı mevkiinde maden suyu diye bilinen böbrek taşına iyi gelen şifalı su bulunmaktadır.
İlçe ve köylerimizde bulunan ve şifalı su diye bilinen bu suların tarihlerinin çok eski olduğu, o bölgelerde yaşayan insanlarımızın doktor, hekim ve ilacın olmadığı dönemlerde bu su kaynaklarından sözü edilen hastalıkların giderilmesi için şifa kaynağı olarak görüp kullandıkları, şu anda o bölgelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın da bu geleneği devam ettirdikleri söylenmektedir. Sularımızın içilebilenleri umuma ait çeşme oldukları için sağlık ekiplerimiz tarafından içilmesinde sakınca olup olmadığı araştırılmıştır. Herhangi bir sakınca yoktur.
Şifalı olup olmadığı hastanelerimiz sağlık birimleri tarafından araştırılmamıştır. Bunun içinde hiçbir tıp doktoru somut delil olmayan bu suların herhangi bir şifa kaynağı olduğunu söyleyememektedir.
Özet olarak komisyonumuz yaptığı değerlendirmede atalarımızdan bize kalan ata yadigarı bu sularımızın uzun yıllarca şifalı su diye kullandığı, küresel ısınmaya rağmen çok çeşmelerin kuruyup kesildiği ama bu şifalı su diye bilinen suların azalarak akmağa devam ettiği görülmektedir. Bu sularımıza sahip çıkarak belediye sınırları içerisinde bulunan sularımızı modern çeşme haline getirip vatandaşlarımızın kullanımına sunulması gerekmektedir. Orman ve köylerimizde şu anda atıl durumda bulunan sularımızın da çeşme haline getirilip musluklar takılarak boşa akması önlenmelidir.
Bu sularımızın gerçekten şifalı olup olmadığı üniversite hastaneleri ve yetkili kurumlar tarafından araştırılarak vatandaşlarımız bilgilendirilmelidir.”

Çorum il merkeziyle ilçelerinde çok sayıda kaplıca ve içme bulunmasına rağmen, gerek ulaşım ve gerekse konaklama gibi altyapı tesislerinin yetersiz oluşu, mevcut potansiyelin tam randımanla değerlendirilmesine olanak tanımamaktadır. Çorum’daki şifalı sulardan gereğince yararlanamaması konusunda, maden suları da payını almış durumdadır. Yine de, halkın yoğun olarak ziyaret ettiği şifalı su kaynakları az değildir. Bunlar sırasıyla;

 

Karacaviran Maden Suyu: 11 merkezine 5 kilometre uzaklıktaki Karacaviran köyünden çıkan bir sudur. İdrar söktürücü etkisi vardır.

Arak Maden Suyu: Yine Karacaviran köyü yakınlarından kaynayan bir sudur. Aynı endikasyon özelliklerine sahiptir.

Çayköy Kaplıcası: Çorum’un 15 kilometre kuzeybatısında, Çayköy’dedir. ‘Çay Kaplıcası’ ya da ‘Çayköy Hamamı’ diye de anılır. Kaplıca suyunun temperatürü 32-33°C’dir. Başta romatizma olmak üzere pek çok hastalığın tedavisinde ün yapmış bir kaplıcadır. Yüzme havuzu da bulunan kaplıcada sosyal tesis sıkıntısı çekilmez.

Meşe Ilıcası: Çorum’daki yöresel ağırlığı olan şifalı su kaynaklarından biridir. Halk tarafından rağbet görmektedir.

Aşağı Yoncalı İçmesi: Bayat ilçesinde bulunan bir içmedir. Suyu mide ve bağırsak rahatsızlıklarını giderir.

Manastır Kaplıcası ve İçmesi: Sungurlu ilçesinin 4 kilometre uzağındadır. Toprak kalevili acı bir içmesi vardır. Suyun bileşiminde litrede 6 grama yaklaşan tuz miktarı, içimi zorlaştırır ama endikasyon etkisini de artırır. Özellikle karaciğer ve safra yolları üzerinde tesirlidir. Bünyedeki şeker miktarını dengeleyen yararlı bir kaynaktır.

Laçin Hamamı ile Laçin Sarılık Suyu Kaplıcası: Çorum’a 28 kilometre uzaklıktaki Laçin ilçesindedir. İdrar yolları rahatsızlıklarına ve sarılığa iyi gelen bir suyu vardır.

Çorum’un en önemli kaplıcası ise, Mecitözü ilçesinde bulunan Figanı Kaplıcası’dır. Çorum’a 48 kilometre, ilçe merkezine ise 16 kilometre uzaklıktaki Figanı köyündedir. Deniz seviyesinden 750 metre yükseklikte olan kaplıcanın eski adı ‘Beke Kaplıcalaradır. ‘Figanı Hamamı’ olarak da anıldığı olur.

Yapılan araştırmalar, kaplıca tarihinin çok eski dönemlere kadar uzandığını, Hititler ve Romalılar zamanında da işletildiğini bize göstermiştir.

Sodyum bikarbonatlı, az miktarda magnezyum içeren, oligometalik bir sudur. Temperatürü 35°C, pH değeri 7.34, radyoaktivitesi 2.15 emandır. Banyo tedavisi; romatizma., siyatik, nevralji ve kalp hastalıkları için yararlıdır.

Çorum sularının çoğunluğunda olduğu gibi, bu su da, toprak alkali ve az miktarda alkali bikarbonatlı, karbogazöz bir sudur. Total mineraîizasyonu litrede yarım gramın daha altındadır. Bu nedenle lavaj kürleri denilen, diüretik etki beklenilen içme kürlerinde kullanılabilir. İdrar arttırıcı etkisiyle vücuttaki bazı metabolizma artıklarının idrar yoluyla atımını sağlar. İdrarda pH değişmelerini olumlu yönde etkiler ve asit ortamda oluşan taşların düşürülmesine yardımcı olur. Ancak, alkalik ortamda çökelen taşlar için kullanılmasına dikkat edilmelidir.

Kaplıcada tedavi tesisi olarak; 2×6 metre boyutlarında çok sayıda banyo ve havuzlar bulunur. Kadın ve erkeklerin ayrı ayrı yararlandıkları kaplıcanın sosyal tesisleri yeterli düzeydedir. Önceleri 42 olan toplam yatak sayısı bugün 100’ü geçmiş durumdadır. Sezon sırasında bu sayının da yetersiz kalması halinde, yatak sayısı kamp çadırı kurulmak suretiyle arttırılmaktadır.

Çorum’daki ikinci önemli kaynak, Kargı ilçesindeki Tekkesin Maden Suyu’dur. ilçeye bağlı Gökçedoğan köyü sınırları içinde, köye 1 kilometre uzaklıktadır. ‘Gökçedoğan Maden Suyu’ diye de anılmaktadır.

Bikarbonatlı, magnezyumlu, kalsiyumlu ve karbondioksiti olan bu suyun temperatürü 17°C, pH değeri 6.25, radyoaktivitesi 0.44 emandır. Bileşimi; toprak alkali ve kuvvetli bikarbonatlı bir su olduğunu göstermektedir. 17°C lik ısısı, içme olarak kullanılmasının uygun olacağını düşündürür. Litrede 6 gramın üstünde mineral taşıyan bu suyun; özellikle metabolizma hastalıklarında değerlendirilmesi düşünülmelidir.

 

Bu tür sular, bir taraftan hafif diyabetik hastalarda, diğer taraftan kanında ürik asit birikimi saptanan gut’lularda ve nihayet fazla gıda almaya bağlı eksojen şişmanlıklarda olumlu bir etki meydana getirir. Ayrıca, pankreas amilazının tesirini arttırdığı için bazı fermentler üzerinde de etkili olması beklenebilir. Kanda yedek alkali ve asitbaz dengesi üzerinde düzenleyici bir etki yapar. Bu yolla ensülin aktivitesinin artmasına yardımcı olur. Bikarbonatlı su olarak, mide ve bağırsak yollarının tüm salgı sistemi üzerine etkilidir. Özellikle mide asiditesini düzenler. İkinci aşamada, mukozanın salgı sistemini uyarır ve asit yapımını arttırır. Sindirimi kolaylaştırıcı bir etkisi vardır. Kuvvetli mineraiizasyon gösteren bikarbonatlı suların en önemli etkilerinden biri olan hepatovasküler sistem üzerindeki tesiri, bu sudan da beklenebilir. Safra akışının artması, bileşiminin değişmesi, çeşitli nedenlerle bozulan karaciğer fonksiyonel testlerinde düzelme meydana getirir. Bu suyun total mineralizasyonunun çok kuvvetli oluşu göz önünde tutularak, içme kürlerinde az miktarda kullanılması önerilir. Bu da, bilindiği gibi yemeklerden önce 50’şer gramdan başlanarak, hastanın kapasitesine göre 150’şer grama kadar arttırılan dozlardan oluşur. Hasta bir günde toplam olarak ve 3 defada almak suretiyle 150450 grama kadar su içmelidir.

Tekkesin Içmeleri’nde; içme çeşmelerinin yanı sıra yeterli sayıda sosyal tesis de bulunmakta, gerek ilçe merkezine ve gerekse diğer beldelere düzenli ulaşım olanağı sağlanmaktadır.

 

Anahtar: çorum güzellik merkezi, çorum şifalı su kaynakları, çorum termal oteller, çorum termal tesisler, çorum masöz, çorum evde masaj, eve gelen masöz, çorum spa, çorum hamam, çorum duş, çorum escort, çorum masaj salonlar, çorum masaj sayfası, çorum masör, masöz bayan,

Listing ID: 8205918fdfa46cc8

Report problem

Processing your request, Please wait....

Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapın.